Siirry sisältöön
Kategoriat TiedoteTeemat Second handKirjoitettu

Poikkeusaukioloajat Fida secondhandissa

Clothes hanging in a row, on a rack

Poikkeusaukioloajat 2025
Fida-myymälöissä


La 1.11. Pyhäinpäivä: suljettu, paitsi Ideapark ja Iso Omena, jotka ovat avoinna klo 10-18, ja Redi klo 12-18 

Su 9.11. Isänpäivä: suljettu, paitsi Redi ja Iso Omena, jotka ovat avoinna klo 12-18 

La 6.12. Itsenäisyyspäivä: suljettu, paitsi Redi ja Iso Omena, jotka ovat avoinna klo 12-18  

Ti 23.12. Jouluaatonaatto: myymälät suljetaan viim. klo 17, paitsi Redi ja Iso Omena, jotka ovat avoinna normaalisti 

Ke 24.12. Jouluaatto: suljettu 

To 25.12. Joulupäivä: suljettu 

Pe 26.12. Tapaninpäivä: suljettu, paitsi Redi ja Iso Omena, jotka ovat avoinna klo 12-18 

Ke 31.12. Uudenvuoden aatto: myymälät suljetaan viim. klo 17, paitsi Redi, Iso Omena ja Columbus, jotka ovat avoinna klo 10-18

Katso lähin Fida-myymäläsi täältä. Myymäläkohtaiset poikkeusaukioloajat löytyvät aina myös kunkin myymälän omalta myymäläsivulta.

Päivitetty 25.9.2025, muutokset mahdollisia. Pop upeissa ja tapahtumissa on omat aukiolonsa.

Lue lisää

Uusimmat ajankohtaiset sisällöt

Kategoriat Henkilötarina
Ryhmä ihmisiä seisoo ympäryssä ja keskellä maassa on laattaa saippuaa.Saippuan valmistus tuo naisille toimeentuloa Tansaniassa.
Lue lisää

Saippuan valmistus tuo naisille toimeentuloa Tansaniassa: ”Nyt voin syödä päivittäin” 

Saippuan valmistus muutti Upendon elämän Tansaniassa. Fidan ja paikallisen kirkkokunnan yhteistyö tuo maaseudun naisille toimeentuloa ja koulutusta.
Kategoriat Artikkeli
Koulupukuinen poika pitelee kassavaa käsissään.
Lue lisää

Kurkista Sukranin maailmaan! 

Kenialaisen Sukranin arki näyttää hyvin erilaiselta kuin suomalaisen kouluaisen arki, mutta siinä on paljon samaakin. Lue artikkeli.
Kategoriat Blogi
Lue lisää

Tansanian raamattukouluissa uutta intoa lähetystyöhön

Lähetystyön kipinä leviää Tansanian raamattukouluissa. Kairos-kurssin avulla opiskelijat löytävät uudella tavalla oman kutsumuksensa – ja rohkaistuvat viemään ilosanomaa kansoille, jotka eivät ole sitä vielä kuulleet, kirjoittaa lähetystyöntekijä Päivi Tuokkola.